We wtorek uroczysta inauguracja budowy obwodnic Oleszyc i Cieszanowa

0

Od kilku tygodni trwają prace przy budowie obwodnic Oleszyc i Cieszanowa oraz przebudowie drogi wojewódzkiej z Oleszyc do Lubaczowa. Na wtorek (27.03) zaplanowano uroczystą inaugurację tych inwestycji.

O potrzebie budowy obwodnic Oleszyc i Cieszanowa oraz remoncie drogi z Oleszyc do Lubaczowa mówiło się od wielu lat. Ruch drogami wojewódzkimi nr 865 i 867 jest coraz większy, a to wpływa na pogorszenie się ich jakości oraz stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Sprawy tych inwestycji nabrały tempa w 2015 roku, kiedy to ich realizację zapowiedział marszałek Władysław Ortyl. Po uporaniu się z procedurami przetargowymi i projektowymi, teraz przyszedł czas na prace w terenie.

Projekty pod nazwą „Budowa obwodnicy m. Oleszyce i m. Cieszanów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław–Oleszyce–Cieszanów–Bełżec” oraz „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku od Oleszyc do Lubaczowa wraz z budową obwodnicy Oleszyc” są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Symboliczne wbicie łopaty dla tych inwestycji zaplanowana na najbliższy wtorek (27.03) w okolicy Lądowiska Oleszyce.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here