W sobotę rusza „wiosna” w okręgówce, na początek derby powiatu

1

W sobotę (17.03) rusza runda rewanżowa w jarosławskiej klasie okręgowej. Na inaugurację dojdzie do derbowego pojedynku zespołów z Lubaczowa i Narola.

Derby na początek…

Już w najbliższą sobotę (17.03) w ramach spotkań pierwszej kolejki rundy rewanżowej jarosławskiej „okręgówki” dojdzie do derbowego pojedynku w powiecie lubaczowskim. Na „Ursus Arenie” w Dachnowie zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów pod wodzą nowego trenera Krystiana Halejcio, który zastąpił w przerwie zimowej na tym stanowisku Zbigniewa Kuczyńskiego, podejmować będą Roztocze Narol. Warto zauważyć, że to kolejna zmiana na ławce trenerskiej w Lubaczowie, bo w ciągu dwóch ostatnich lat zawodnicy mieli trzech różnych trenerów – Trojnar, Pisarz i Kuczyński. Lubaczowianie są faworytem sobotniej potyczki, bo goście do derbowego pojedynku przystąpią bez wygranej na „obcym” terenie w rundzie jesiennej.

Okres przygotowawczy…

Lubaczowianie w okresie przygotowawczym rozegrali pięć gier kontrolnych: Piast Tuczempy 0:5, Płomień Morawsko 4:3, LKS Skołoszów 0:0, Huragan Gniewczyna 1:1, Orkan Bełżec 0:1. Do lubaczowskiej drużyny do tej pory dołączyło (według łaczynaspiłka.pl) trzech nowych zawodników – to Konrad Halejcio (Wisłoczanka Tryńcza), Mirosław Machczyński (Start Lisie Jamy) oraz Daniel Krywko (Ursus Dachnów). Największym wzmocnieniem podczas rundy wiosennej ma być jednak powracający po kontuzji Damian Polucha oraz wracający do klubu obrońca Konrad Wójtowicz, który ostatnie sezony spędził z LKS Jasionka. Pogoń-Sokół prawdopodobnie opuści Damian Czerski oraz Tomasz Ramian, którzy są łączeni z Startem Lisie Jamy.

Roztocze Narol rozegrało w okresie przygotowawczym trzy spotkania kontrolne, wygrywając z Koroną Łaszczów 6:5 i Szumami Susiec 7:1 oraz przegrywając z Huczwa Tyszowce 0:4. Do drużyny Daniela Hałasa dołączy prawdopodobnie cztery nowe twarze, w tym napastnik, który w spotkaniu kontrolnym z Koroną wpisał się czterokrotnie na listę strzelców.

Jakie oczekiwania…?

W dużo lepszej sytuacji na starcie rundy wiosennej znajdują się podopieczni Halejcia, którzy mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową i zajmują 7. pozycję. Roztocze, z zaledwie dziewięcioma oczkami, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i traci osiem punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze. Oby, pod koniec sezonu nie okazało się tylko, że oba nasze zespoły będą musiały walczyć o ligowy byt.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00 na stadionie Ursus Arena w Dachnowie.

reklama
Ten baner wyświetlono 71 726 razy.

1 KOMENTARZ

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here