Całą noc poszukiwano mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej

3

We wtorek (20.02) z terenu lubaczowskiego szpitala oddalił się podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej. Starszy mężczyzna udał się w nieustalonym kierunku. Przez całą noc prowadzono działania poszukiwawcze. 61-latek dopiero nad ranem został odnaleziony na terenie gminy Stary Dzików.

fot. Archiwum

Zgłoszenie o zaginięciu podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różnieckiej, który przebywał na badaniach w lubaczowskim szpitalu, dyżurny policji odebrał wczoraj przed godziną 20. Z informacji uzyskanych od personelu wynikało, że mężczyzna podczas oczekiwania na wyniki badania, oddalił się z placówki.

We wskazany rejon skierowano wszystkich będących w służbie policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali ulice i trasy wylotowe z Lubaczowa, jak również hotele, dworzec PKP i przystanki autobusowe. W poszukiwaniu za zaginionym zostały skontrolowane klatki schodowe i piwnice bloków.

Około godziny 6 rano, jeden z policjantów otrzymał informację, że drogą relacji Oleszyce-Stary Dzików idzie mężczyzna odpowiadający rysopisowi zaginionego. Dyżurny skierował tam funkcjonariuszy, którzy potwierdzili, że jest to 61-latek. Policjanci przekazali mężczyznę pod opiekę lekarzy.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

3 komentarze

  1. Odnośnie oddalenia się mieszkańca DPS w Rudzie Różanieckiej posiadacie Państwo nieścisłe informacje.Mieszkaniec nie oddalił się z terenu DPSu…został przewieziony do szpitala karetką pogotowia. Prostuję tę informację, gdyż w czasie tym pełniłam dyżur w DPS i czytając nieprawdziwe informacje źle się z tym poczułam. dlatego prostuję powyższą treść. Pozdrawiam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here