Horyniec-Zdrój: Nietrzeźwa kobieta uciekała samochodem przed kontrolą

0

W niedzielę (28.01) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju wszczęli pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się wkrótce okazało, za kierownicą pojazdu siedziała nietrzeźwa mieszkanka gminy Horyniec-Zdrój.

Fot. strazgraniczna.pl

41 – letnia kobieta, która kierowała samochodem marki Citroen C5, nie zatrzymała się do kontroli drogowej prowadzonej przez strażników granicznych w miejscowości Horyniec-Zdrój. Kobieta próbowała uciekać.  Strażnicy graniczni wszczęli pościg i po przejechaniu ok. 4 km zatrzymali pojazd. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze Policji, którzy przebadali kobietę na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ok. 0,3 promila.  Ponadto strażnicy graniczni stwierdzili, że upłynął termin badań technicznych pojazdu.

Funkcjonariusze SG zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz ukarali kobietę mandatem karnym za brak badań technicznych. Dalsze czynności w związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu oraz ucieczką przed kontrolą drogową będą prowadzić funkcjonariusze Policji.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here