Wypełnij PIT i przekaż „swoim” 1% podatku

0

Wkroczyliśmy w czas rozliczeń z fiskusem. Przy tej okazji warto wesprzeć lokalne stowarzyszenia i osoby, które mieszkają wśród nas. Oddanie 1% podatku to szybki i skuteczny sposób pomocy.

Fot. Archiwum

Nastał czas kiedy dostajemy pity z pracy i składamy roczne zeznania podatkowe. Pamiętajmy, że znajduje się w nich rubryka do odpisania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i osób prywatnych. Warto zadbać o to, by jak największa część tych pieniędzy trafiła do osób i organizacji z naszego regionu. To łatwe, nic nie kosztuje, a jest szlachetne.

Wypełniając roczną deklarację podatkową, często wydaje nam się, że suma jaką możemy odpisać jest niewielka. Okazuje się jednak, że jako mieszkańcy powiatu lubaczowskiego dysponujemy ogromnymi pieniędzmi. Przypomnijmy, że podatnicy rozliczający swoje dochody w Urzędzie Skarbowym w Lubaczowie w 2017 roku przekazali organizacjom pożytku publicznego prawie 400 tys. zł.

Jak i komu z powiatu lubaczowskiego można przekazać 1% podatku? Niezbędne informacje znaleźć można pod linkiem: 1procent.elubaczow.com.

W ostatnim czasie baza się powiększyła. Waszego wsparcia potrzebuje m.in. Lena Medyńska, która urodziła się pod koniec października 2017 roku z Zespołem Pradera-Williego. Ta bardzo rzadka choroba, zaburza cały system regulacji w organizmie: metabolizm, gospodarkę hormonalną, termoregulację. Dziewczynka wymaga codziennej rehabilitacji, a leczenie jest bardzo kosztowne.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here