Prawie 400 tys. zł na organizacje pożytku publicznego

0

Prawie 400 tys. zł przekazali na organizacje pożytku publicznego podatnicy, którzy złożyli swoje roczne zeznania podatkowe za 2016 rok w Urzędzie Skarbowym w Lubaczowie. W sumie podatnicy z całego Podkarpacia przeznaczyli na ten cel ponad 24 mln zł.

Fot. Archiwum

W woj. podkarpackim do urzędów skarbowych wpłynęło prawie 800 tys. zeznań rocznych za 2016 rok, przy czym w ponad 480 tys. podatnicy złożyli wniosek o przekazanie 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych wybranym przez siebie organizacjom pożytku publicznego. Wnioskowana przez podatników kwota na rzecz OPP wyniosła łącznie ponad 24 mln zł i była o ponad 1,7 mln zł większa niż w ubiegłym roku – informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Podatnicy rozliczający się z lubaczowskim Urzędzie Skarbowym różnego rodzaju organizacjom, a za ich pośrednictwem także osobom indywidualnym, przekazali w sumie 392 627 zł.

1% podatku pomoże osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym – dzieciom i osobom dorosłym. To właśnie organizacjom pożytku publicznego, które na co dzień zajmują się pomocą w zebraniu funduszy na leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego podatnicy z Podkarpacia chętnie deklarowali wolę przekazywania 1 %. Wsparcie okazywano również organizacjom zajmującym się działalnością charytatywną, humanitarną czy hospicyjną.

Nie zapomniano także o edukacji dzieci i młodzieży, wsparciu klubów sportowych czy pomocy dla organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here