Budomierz: Chciał przewieźć przez granicę gotówkę o wartości 740 tys. zł

0

Z karno skarbowymi konsekwencjami będzie musiał liczyć się 45-letni Ukrainiec, który przez przejście graniczne w Budomierzu chciał przewieźć gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości ponad 740 tys. zł. Fakt taki mężczyzna powinien wcześniej zgłosić w deklaracji dewizowej.

Fot. KAS.

Podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli niezgłoszone do kontroli znaczne ilości gotówki w różnych walutach. Pieniądze o łącznej wartości ponad 740 tys. zł przewoził w piątek (05.01) obywatel Ukrainy. W bagażu 45-latka funkcjonariusze KAS znaleźli 330 tys. złotych, 77 tys. funtów brytyjskich oraz ponad 116 tys. koron szwedzkich. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, a na poczet grożącej kary zabezpieczona został kwota 15 tys. złotych.

Podobne sytuacje miały w ostatnim czasie także miejsce na innych przejściach granicznych z Ukrainę, dlatego też st. rachm. Edyta Chabowska z Służby Celno-Skarbowej przypomina, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro.

elubaczow.com, bm, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here