Budomierz: Chciał przewieźć przez granicę gotówkę o wartości 740 tys. zł

0

Z karno skarbowymi konsekwencjami będzie musiał liczyć się 45-letni Ukrainiec, który przez przejście graniczne w Budomierzu chciał przewieźć gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości ponad 740 tys. zł. Fakt taki mężczyzna powinien wcześniej zgłosić w deklaracji dewizowej.

Fot. KAS.

Podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli niezgłoszone do kontroli znaczne ilości gotówki w różnych walutach. Pieniądze o łącznej wartości ponad 740 tys. zł przewoził w piątek (05.01) obywatel Ukrainy. W bagażu 45-latka funkcjonariusze KAS znaleźli 330 tys. złotych, 77 tys. funtów brytyjskich oraz ponad 116 tys. koron szwedzkich. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, a na poczet grożącej kary zabezpieczona został kwota 15 tys. złotych.

Podobne sytuacje miały w ostatnim czasie także miejsce na innych przejściach granicznych z Ukrainę, dlatego też st. rachm. Edyta Chabowska z Służby Celno-Skarbowej przypomina, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro.

elubaczow.com, bm, KAS

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here