Udowodnili, że można dobrze wkroczyć w Nowy Rok

0

W tę noc spotkali się nie tylko, by wspólnie powitać Nowy Rok, ale również, by pomóc Mirkowi Gajerskiemu. Podczas „Sylwestra z sercem” w Cieszanowie zebrano prawie 10 tys. zł.

Fot. Organizatorzy.

Mirek Gajerski to 23-letni mieszkaniec Cieszanowa, który w wyniku wypadku motocyklowego, w lipcu 2017 roku, stracił nogę. Teraz, żeby móc normalnie funkcjonować potrzebuje kosztownej protezy. W pomoc koledze włączyli się strażacy, którzy przeprowadzili kwesty, w szkołach organizowano kiermasze świąteczne, a piłkarze zagrali turniej piłki halowej. Mimo licznych akcji nadal brakowało środków na kupno protezy, dlatego postanowiono zorganizować imprezę charytatywną „Sylwester z sercem”.

W zabawie wzięło udział około 300 osób. Organizatorzy dla uczestników przygotowali liczne atrakcje, w tym koncert zespołu Joryj Kłoc – półfinalisty Must Be The Music, grupy znanej także z nagranego w Chutorze Gorajec teledysku „Oj siadaj, siadaj”. W trakcie zabawy odbyły się liczne konkursy i licytacje. Aukcje przeprowadzone mogły zostać dzięki hojności lokalnych firm, instytucji oraz indywidualnych darczyńców. Pod „młotek” trafiły między innymi: kolacja dla dwojga w Kresowej Osadzie, usługi fryzjerskie salonu Linda, karnet na lodowisko, koszulki Cieszanów Rock Festiwalu, usługi kwiatowe kwiaciarni Danuty Mazurek, kosz słodyczy od Delikatesów Centrum, sesja fotograficzna Studia Razmi, karnet na stok narciarski w Jacni, podarowane przez burmistrza MiG Cieszanów plakaty z autografem Mariusza Pudzianowskiego czy rzeźbiony w drewnie obraz wykonany przez lokalnego artystę. Największe emocje wywołała licytacja podarowanej przez Łukasza Makucha pamiątkowej monety z XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą wylicytowano za kwotę 730 zł.

 

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here