Ruszyła rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej, także w Budomierzu

0

Ruszyła największa w ostatnich latach rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w woj. podkarpackim. Na kandydatów do służby czeka aż 100 etatów, także na przejściu granicznym w Budomierzu.

Fot. KAS.

Ogłoszony nabór daje szanse zatrudnienia szerokiej grupie osób. Wymagania stawianie kandydatom na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej to: polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, nieposzlakowana opinia, niekaralność, dobry stan zdrowia. Dodatkowo, zgodnie z ustawą z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, funkcjonariuszem może być osoba, która korzysta z pełni praw publicznych i nie pełniła służby zawodowej, ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa.

Nad całością postępowania kwalifikacyjnego czuwa zespół powołany przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Nabór przeprowadzony zostanie etapami. Obejmuje weryfikację formalną złożonych dokumentów, test wiedzy (40 pytań z organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych), test sprawności fizycznej i test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której dokonywana jest ocena kompetencji kandydata do pełnienia służby. Ocenie podlegają: gotowość do uczenia się, orientacja na klienta i osiąganie celów organizacji, odpowiedzialność, etyka zawodowa i gotowość do zmian.

Elementem postępowania kwalifikacyjnego jest także sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach, kartotekach prawdziwości danych zawartych w składanym kwestionariuszu osobowym, a także postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

– Prowadzony nabór na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej to szansa na pracę w nowoczesnej, umundurowanej formacji jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej – informuje w przesłanym do nas komunikacie st. rachm. Edyta Chabowska, mł. ekspert Służby Celno-Skarbowej.

Warto dodać, że od początku 2018 roku wchodzi w życie ustawa, zgodnie z którą zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych zostaną objęci funkcjonariusze byłej Służby Celnej i obecnie Służby Celno-Skarbowej. O emeryturę „mundurową” może zatem ubiegać się funkcjonariusz, który ukończył 55 lat, 15 lat służby, w tym co najmniej 5 lat: przy wykonywaniu zadań tzw. policyjnych, w ustawie o Służbie Celnej lub co najmniej 5 lat służby w Służbie Celno –Skarbowej.

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej IAS w Rzeszowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here