Lubaczów: Warto podążać za swoimi pasjami i zainteresowaniami

0

Między innymi o tym, dlaczego warto podążać za swoimi pasjami i zainteresowaniami, rozmawiali radni z Młodzieżowej Rady Miasta w trakcie warsztatów pod nazwą „Znajdź pomysł na siebie”. Spotkanie prowadzone przez Arkadiusza Nepelskiego z Imagine odbyło się w piątek (15.12).

Fot. lubaczow.pl.

– Głównym celem piątkowych zajęć było przekazanie uczestnikom, że warto podążać za swoimi pasjami i zainteresowaniami, bo to one są najlepszym wyznacznikiem sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym. Co ważne, samorozwój a także indywidualne predyspozycje mają ogromne znaczenie w wyborze ścieżki zawodowej – pisze na oficjalnej stronie miasta Wiktoria Reizer.

W trakcie warsztatów młodzież otrzymała kartki z pytaniami, motywacyjnymi sentencjami i wykresami. Na podstawie swych odpowiedzi młodzi radni wraz z prowadzącym doszli do wniosku, że na produktywność i zadowolenie z siebie składają się trzy rzeczy: talent, sens i pasja. Na kartkach zobrazowane zostały one jako baterie, które napędzają żarówkę. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się także, że motywacja = jakość = pieniądze, a dodatkowo poznali znaczenie krzywej Gaussa oraz krzywej bólu.

Młodzież sprawdziła również swą wytrwałość i cierpliwość w grze o żetony. Różne przykłady oraz ciekawy sposób wypowiedzi prowadzącego sprawiły, że każdy brał aktywny udział w warsztatach. Po zajęciach radni jednogłośnie stwierdzili, że takie warsztaty są jak najbardziej pomocne dla osób, które mają przed sobą ciężki wybór, jakim jest wybór kierunku dalszej edukacji i zawodu.

elubaczow.com, Wiktoria Reizer, lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here