KPP Lubaczów: Listopad na drogach powiatu lubaczowskiego

0

Trzy wypadki drogowe, trzy osoby ranne i jedna ofiara śmiertelna – to bilans zdarzeń na drogach powiatu lubaczowskiego w listopadzie. Policjanci wyeliminowali z jazdy 8 kierujących którzy wsiedli za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Na terenie powiatu zanotowano 30 kolizji drogowych, o osiem mniej niż w ubiegłym roku.

fot. elubaczow.com, arch.

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu lubaczowskiego w listopadzie. W ubiegłym miesiącu doszło do 3 wypadków drogowych, w których trzy osoby zostały ranne a jedna zmarła. Na początku miesiąca pomiędzy miejscowościami Wólka Krowicka, a Krowica Hołodowska doszło do zderzenia busa z ciągnikiem rolniczym. Kierowca ciągnika, jego pasażer i pasażer busa trafili do szpitala. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 25. listopada w gminie Cieszanów, gdzie kierowca renault najechał na leżącego na jezdni 80-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego zginął na miejscu.

W listopadzie policjanci zanotowali 30 kolizji drogowych i wyeliminowali z jazdy 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami, a także jednego kierowcę po użyciu alkoholu.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here