Zderzenia busa z ciągnikiem rolniczym, trzy osoby w szpitalu

3

Policjanci z Lubaczowa pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Wólka Krowicka – Krowica Hołodowska. W zderzeniu busa z ciągnikiem rolniczym ucierpiało trzy osoby. Przez cztery godziny droga wojewódzka nr 866 była zablokowana.

Fot. KPP Lubaczów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 7, pomiędzy miejscowościami Wólka Krowicka, a Krowica Hołodowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że kierujący busem marki Mercedes z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył jadącego przed nim ciągnika z wozem. W wyniku zderzenia kierowca ciągnika, jego pasażer i pasażer busa trafili do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwoli na wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Kierowca mercedesa, 20-letni obywatel Ukrainy był trzeźwy. Natomiast po zbadaniu stanu trzeźwości kierowcy ciągnika, 30-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, okazało się, że ma on prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ma również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

 


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here