Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych

0

Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych „Pogranicza Nadsańskiego” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (26.11) w Cewkowie. Na wydarzenie zaprasza Centrum Kulturalne w Przemyślu przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie.

Fot. Katarzyna Medelczyk, CK w Przemyślu.

Niedzielny koncert to element projektu realizowanego przez CK w Przemyślu w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna – zadanie „Mistrz Tradycji”. Zadanie miało na celu bezpośredni przekaz międzypokoleniowy wiedzy na temat kultury ludowej wsi Cewków i jej okolic grupie młodzieży. Jest to bardzo ważny element na drodze kultywowania i ochrony dziedzictwa niematerialnego „Pogranicza Nadsańskiego” charakteryzującego się odrębną gwarą, melodią, strojem, które są tam jeszcze obecne. Mistrzem, który prowadziła warsztaty jest pani Aniela Mrówka urodzona w Cewkowie, gdzie mieszka do dziś. Od przeszło 30 lat działa społecznie popularyzując kulturę ludową powiatu lubaczowskiego.

Efektem przekazu jest nagranie materiału filmowego z wybranymi pieśniami oraz lokalnym obrzędem, a także koncerty w Cewkowie i Przemyślu.

Początek wydarzenia w niedzielę 26 listopada o godzinie 13:00 w świetlicy wiejskiej w Cewkowie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here