Łukawiec: Mężczyzna ukrył się na noc w sklepie, aby go okraść

2

Mieszkaniec gminy Wielkie Oczy odpowie za kradzież rozbójniczą. 31-latek ukrył się w sklepie przed jego zamknięciem, by rano wyjść z łupem. Noc była mocno upojna, bo policjantom rano „wydmuchał” 3 promile.

Fot. Archiwum

W sobotę (18.11), po godz. 8 rano policjanci zostali wezwani do miejscowości Łukawiec, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca dzień wcześniej, przed zamknięciem sklepu, ukrył się w jednym z pomieszczeń. W nocy zabrał z niego alkohol, papierosy oraz pieniądze i rano po otwarciu sklepu wyszedł, zabierając swój łup. Zauważyła to sprzedawczyni sklepu. Kiedy chciała odzyskać skradziony towar i pieniądze, mężczyzna stał się wobec niej agresywny. Odepchnął kobietę w taki sposób, że uderzyła o ścianę budynku i uciekł. Powstałe straty wyceniono na blisko 700 złotych.

Policjanci szybko zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Po badaniu policyjnym alkomatem, okazało się, że rabuś jest kompletnie pijany, w jego organizmie znajdowało się ponad 3 promile alkoholu.

31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Ten baner wyświetlono 410 072 razy.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here