Lubaczów: Młodzi radni już po ślubowaniu

0

W piątek (10.11) Młodzieżowa Rada Miasta IX kadencji spotkała się na inauguracyjnej sesji, podczas której młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. lubaczow.pl.

Na wstępie głos zabrał Zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki, który pogratulował uczniom objęcia przez nich funkcji młodzieżowych radnych. Zapewnił, że mogą oni liczyć na współpracę z Radą Miasta i Burmistrzem. Gratulacje złożył również przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Lubaczowie Rafał Dudzic, który zachęcił młodzież do uczestniczenia w sesjach Rady Miasta Lubaczowa oraz zgłaszania własnych uwag i pomysłów. Następnie młodzieżowi radni złożyli uroczyste ślubowanie, po którym rozpoczęła się dyskusja na temat najbliższych planów MRM.

Istnienie MRM pozwala na dialog między młodzieżą, a przedstawicielami Rady Miasta i Burmistrzem, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Ponadto udział w pracach MRM ma pomóc w lepszym zrozumieniu potrzeb i problemów młodzieży. Zadaniem młodzieżowych radnych jest również inicjowanie działań na rzecz młodych mieszkańców w szczególności w zakresie nauki, kultury i sportu.

Małgorzata Richter, lubaczow.pl

Młodzieżowi radni IX kadencji 2017/2018:

Szkoła Podstawowa nr 1:
Paulina Sopyło
Michał Garus
Kinga Maksymowicz
Julia Proszek
Anna Przybylska

Szkoła Podstawowa nr 2:
Klaudia Bułas
Klaudia Załuska
Martyna Kościuk
Paula Wolanin
Wiktoria Reizer

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia:
Adrian Ferenc-Pupek
Mateusz Kwiatek
Miłosz Drozda
Sandra Zaniewicz

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki:
Małgorzata Cencora
Karol Dobrowolski
Kamil Maksymowicz
Jakub Skoczylas
Aleksandra Szałańska

reklama

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here