W środę pierwsza walka Mateusza Kubiszyna na Mistrzostwach Świata WAKO 2017

1

Pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn od piątku przebywa w stolicy Węgier, gdzie trwają Mistrzostwa Świata w Kickboxingu 2017. Aktualny mistrz świata w formule full contact w kategorii do 86 kg w środę (08.10) stoczy pierwszą walkę w obronie tytułu. 

fot. Robert Krasoń

O wyjeździe do Budapesztu i przygotowaniach Mateusza do zawodów pisaliśmy w poniedziałek. Dziś poznaliśmy pierwszego przeciwnika lubaczowianina na tegorocznych mistrzostwach świata, będzie nim Bojan Miskovic. Chorwat wygrał na punkty (3:0) walkę eliminacyjną z Turkiem Arslanem Ferhatem. Z reprezentantem Chorwacji Mateusz walczył w zeszłym roku na Mistrzostwach Europy w Grecji, wtedy górą był rywal lubaczowianina. Jak będzie w tym roku?

Mateusz przyglądał się walce swoich potencjalnych przeciwników, zapytany o komentarz po wygranej Chorwata odpowiada pewny siebie:

Niewiele zmienił w stylu walki od zeszłego roku. Myślę, że objadę go w pięknym stylu. Po części też szykowałem się przez cały sezon na walkę z nim i w końcu to się uda. Trochę szkoda, że nie w finale, ale cóż… będę musiał zostawić Bojana bez medalu.

Transmisja video walki Mateusza Kubiszyna z  Miskovicem Bojanem w środę około godz. 17:30 na oficjalnym streamie z ringu nr 1 (trzydziesta szósta walka).

BM, elubaczow.com

1 komentarz

  1. Nauczcie się pisać „po polskiemu” – skoro wymienionych powyżej zawodników podajecie od imienia i nazwiska (Mateusz K., Arslan F.) to tak Bojana przedstawiajcie, bo czytanie chrwackiego Miskovic Bojan jest niewłaściwe i niewygodne w polszczyźnie – powinno się wszystkich w artykule nazywać jednakowo, czyli Bojan (imię) Miskovic (nazwisko).
    Kiedyś komentator zawodów sportowych nagminnie przestawiał nazwiska z imionami zawodników z Bałkanów i już nie jest komentatorem (to tak na marginesie)…. Mateuszowi powodzenia !!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here