Mateusz Kubiszyn w Budapeszcie będzie bronił tytułu mistrza świata

1

Mateusz Kubiszyn jest aktualnym mistrzem świata w kickboxingu w formule full contact w kategorii do 86 kg. W tym tygodniu w Budapeszcie lubaczowianin będzie bronił mistrzowskiego tytułu.

Fot. Maciej Sopel.

Kadra Polskiego Związku Kickboxingu, składająca się z 55 zawodników oraz 11 trenerów do Budapesztu wyjechała w nocy z piątku na sobotę. Po sobotniej rejestracji, oficjalnym ważeniu i kontroli medycznej zawodników, w niedzielę odbyło się losowanie walk.

Z Mateuszem rozmawialiśmy przed wyjazdem do Budapesztu. Pochodzący z Lubaczowa reprezentant Polski tak opisuje swoje przygotowania do obrony tytułu mistrza świata:

Jestem aktualnym mistrzem świata, więc do Budapesztu jadę bronić tytułu. Nie ma innej możliwości, wracam za tydzień jako dwukrotny Mistrz Świata WAKO. Ponad pół roku temu przeprowadziłem się do Poznania, gdzie mój poziom sportowy wskoczył na wyższy poziom. Trenuję w klubie KKS Sporty Walki Poznań pod okiem trenerów Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina (trenerzy kadry narodowej), a o moje przygotowanie fizyczne dba olimpijczyk Mateusz Gucman. Do tego w sercu Wielkopolski 'dokładam' treningi bokserskie i wiele innych. O moją zbilansowaną dietę dba La Lu Catering, jem zdrowo i smacznie. Mówiąc krótko współpracuję z najlepszymi.

Rywalizacja w kategorii – 86 kg rozpocznie się wtorkową (07.11) walką eliminacyjną zawodników: Arslan Ferhat (Turcja) vs. Bojan Miskovic (Chorwacja). Ze zwycięzcą właśnie tego pojedynku zmierzy się Mateusz Kubiszyn, który zna dobrze obu z nich.

W zeszłym roku na Mistrzostwach Europy przegrałem w finale z Chorwatem Bojanem Miskovic. W tym roku moim zdaniem będzie bardzo ładna i techniczna walka, lecz tym razem to moja ręka powędruje do góry przy werdykcie – odpowiada pytany o rywala, z którym chciałby zmierzyć się w pierwszej walce.

Mateusz pierwszą walkę stoczy prawdopodobnie w środę. Transmisja video z mistrzostw – www.wakolive.com

Zawodnik składa podziękowania sponsorom: Game Over Cycles, Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto, La Lu Catering, PiechPol.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here