W Lubaczowie powstanie basen, przetarg rozstrzygnięty

11

W Lubaczowie powstanie obiecywany mieszkańcom od dziesięcioleci basen. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na realizację pierwszego etapu tej inwestycji i wybrano firmę, która podejmie się wykonania zadania.

Historia budowy krytej pływalni w Lubaczowie sięga dziesięcioleci. Sprawa szczególnie mocno „wypływała” w trakcie kolejnych kampanii wyborczych. Wielu kandydatów na burmistrzów deklarowało realizację tej inwestycji. Pomysły były rozmaite i zmieniały się na przestrzeni lat. Kiedyś planowano budowę pływalni we współpracy z okolicznymi gminami, a nie tak dawno także przy wsparciu powiatu lubaczowskiego. Basen miał powstać przy Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia, ale w tym przypadku skończyło się tylko na deklaracjach. W 2013 roku powstał też pomysł budowy kompleksu basenów otwartych, od której później odstąpiono. Burmistrz Krzysztof Szpyt mówi, że będzie można do tego powrócić po zakończeniu budowy krytej pływalni, jako jej rozszerzenie.

Ostatecznie miasto zdecydowało się na samodzielną realizację zadania, ubiegając się przy tym o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa basenu przy ul. Ofiar Katynia stała jednak w ostatnim czasie pod znakiem zapytania. Choć do przetargu zgłosiły się trzy firmy, to ich oferty znacznie przewyższały przeznaczoną przez miasto kwotę  przeznaczoną na budowę kompleksu. Najniższa propozycja przekraczała ją o prawie 1 mln zł. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Szpyt pytany przez radnego Rafała Dudzica o niedoszacowanie inwestycji stwierdził, iż przewidywano taką możliwość, bo kosztorys był tworzony już jakiś czas temu, a ceny usług, szczególnie w branży budowlanej, w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Dodał także, że drugi etap inwestycji, związany m.in. z zakupem wyposażenia, nie powinien już znacząco przekraczać szacunków kosztorysowych.

Wczoraj na oficjalnej stronie internetowej Lubaczowa pojawiła się informacja o wyborze firmy, która zrealizuje zadanie „Budowa krytej pływalni przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie – etap I” obejmujące budowę stanu surowego zamkniętego obiektu.  Będzie nią Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk. Oferta złożona na kwotę 3 764 984,44 zł otrzymała łączną najwyższą liczbę punktów – 100, spełnia wszystkie wymogi formalne zgodnie z kryteriami zawartymi w SIWZ i nie podlega odrzuceniu. Pierwszy etap prac powinien zostać zakończony we wrześniu przyszłego roku.

11 komentarze

  1. Jsz – Możliwe, że Basen nie będzie finansowo do końca rentowny, chociaż przy dobrym wykorzystaniu w tej lokalizacji powinien nie przynosić strat. Jednak co do inwestycji w zdrowie dzieci i mieszkańców jest to inwestycja, która będzie procentować i o to chyba tu chodzi.

  2. Świetna inwestycja – Basen nigdy nie jest rentowny i tu nie ma co kombinować, inną sprawą czy potrzebny, akurat mi się podoba, że kiedyś tam będzie, ale ciekawi mnie ile miasto jeszcze wytrzyma tych ciągłych kredytów na fanaberie władz aby wygrać wybory. Tu milion tam milion i już pewnie z 20 mln albo i więcej zadłużenia jest.

  3. Lepiej wydać 3,8 mln na basen w stanie surowym niż 3,5 na ścieżki rowerowe jakie zbudował Zadworny w gminie Cieszanów. Jeździłam z córkami na wakacjach, mało mnie tam choler.. nie wzięła. Pomysł i wykonanie nadaje się, nie tylko, do księgi rekordów Guinnessa. Gorszego dziadostwa i partactwa w życiu nie widziałam!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here