Gmina Horyniec-Zdrój na Dożynkach Prezydenckich w Spale

0

Przez dwa dni w Spale odbywały się Dożynki Prezydenckie. W tym roku województwo podkarpackie reprezentowała gmina Horyniec-Zdrój, która przygotowała wieniec w kształcie korony.

Fot. Krzysztof Sitkowski, KPRP, prezydent.pl.

Na stoisku Podkarpacia w Spale parę prezydencką witał marszałek Władysław Ortyl, który pełnił honory gospodarza oraz wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis, który prezentował okazały wieniec dożynkowy przygotowany przez gospodynie z jego miejscowości. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadbał z kolei Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”. Na podkarpackim stoisku znalazły się m.in. lokalne smakołyki i wyroby naszych firm. Można było skosztować m.in. wędlin, miodów, serów, pierogów, proziaków, gołąbków i wielu innych kulinarnych pyszności.

Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis wraz z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem wręczyli Prezydentowi pamiątkową figurę Chrystusa Frasobliwego wykonaną z kamienia bruśnieńskiego, a Pierwsza Dama otrzymała kosmetyki z Uzdrowiska w Horyńcu Zdroju.

Fot. prezydent.pl

Gmina Horyniec-Zdrój jest kolejną, która reprezentowała Podkarpacie na Dożynkach Prezydenckich. W 2015 roku w Spale prezentowała się gmina Lubaczów.

Po raz pierwszy Dożynki prezydenckie zostały zorganizowane w Spale w 1927 roku przez Ignacego Mościckiego.

elubaczow.com, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here