Gmina Lubaczów reprezentowała Podkarpackie na Dożynkach Prezydenckich w Spale

0

Gmina Lubaczów reprezentowała województwo podkarpackie podczas Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w niedzielę (13.09) w Spale. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem i było jednym z najbardziej obleganych.

fot. UG w Lubaczowie
fot. UG w Lubaczowie

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną jeszcze przed wojną przez prezydenta Ignacego Mościckiego Spała ponownie gościła Dożynki Prezydenckie. Narodowe święto plonów odbyło się w niedzielę 13 września. Uczestniczył w nich Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl wraz z małżonką, którzy wraz z innymi samorządowcami byli gospodarzami stoiska przygotowanego przez gminę Lubaczów w „Miasteczku regionów”. Głównymi punktami obchodów oprócz konkursu wieńca była uroczysta msza św. z udziałem pary prezydenckiej w Kaplicy Polowej AK, po której odbyła się najbarwniejsza część dożynek czyli przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion, gdzie odbyła się część oficjalna imprezy.

Z województwa podkarpackiego wieniec dożynkowy przygotowało stowarzyszenie „Trzy Kurzyny” z gminy Ulanów, gościom przygrywała kapela ludowa z Futomy, gmina Błażowa, a o całość wystroju i prezentację żywności zadbała gmina Lubaczów i Kresowa Osada w Baszni Dolnej. Stoisko województwa podkarpackiego cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, było jednym z najbardziej obleganych na dożynkach. Gościła tu również również para prezydencka, która była zachwycona produktami z naszego regionu.

elubaczow.com, kaj, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here