W Lubaczowie płacimy za parkowanie. Ruszyła Strefa Płatnego Parkowania

17

Od dzisiaj kierowcy muszą zwracać uwagę, gdzie parkują swoje samochody. W Lubaczowie ruszyła Strefa Płatnego Parkowania. Od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-16:00 kierowcy za każdą rozpoczętą godzinę postoju na ul. Legionów i Piłsudskiego zapłacą 1 zł. 

O wytyczeniu Strefy zadecydowali radni. Powstanie SPP ma udrożnić ruch w centrum miasta i rozwiązać problem z parkowaniem samochodów. Obecnie SPP w Lubaczowie obejmuje dwa parkingi – przy ulicy Legionów i Józefa Piłsudskiego. Są one  oznakowane. Sposób naliczania opłat jest prosty, bo za każdą rozpoczętą godzinę parkowania zapłacimy 1 zł, choć możemy wykupić opłatę także na 30-minutowy postój. Osoby, które będą częściej korzystać ze Strefy mogą wykupić sobie miesięczny abonament w wysokości 160 zł. Dostępny on jest w Biurze SPP, które mieści się w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ul. Kard. St. Wyszyńskiego 31). Za brak biletu wystawiana będzie kierowcy opłata dodatkowa.

Co ważne, zgodnie Regulaminem Strefy Płatnego Parkowania, wprowadzono zerową stawkę opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych dla osób niepełnosprawnych, bądź przewożących osoby niepełnosprawne o obniżonej sprawności ruchowej, posiadających uprawnienia do kierowania pojazdem samochodowym oraz kartę parkingową, parkujących na miejscach oznaczonych.

Jest też dobra wiadomość. W pierwszych dniach funkcjonowania SPP służby nie będą wstawiać mandatów tylko upomnienia.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 409 917 razy.

17 komentarze

  1. Nie dość, że nie ma gdzie zaparkować w tym Lubaczowie to jeszcze parkometry są. Dopiero teraz zaczną sie cyrki bo ludzie zaczną parkować byle by nie zapłacic za czas postoju. Udrożnienie ruchu? Chyba jego pogorszenie……

  2. BRAWO dzisiaj już nie jeździłem w koło miasta przez 20 minut zapłaciłem 1 zł (godzinka) Wszystko załatwione i to mi się podoba, proszę jeszcze cały rynek i pod kościołem parkometry postawić i wtedy będzie git. BRAWO BRAWO BRAWO i gratulacje.

  3. Wszystko fajnie, tylko żeby jeszcze Ci kierowcy nie stawiali aut na naszych parkingach przy blokach nr 5 i 7 przy ul. Legionow. Wprawdzie widnieje tablica z napisem : tylko dla mieszkanćow, to jednak kierowcy się tym nie przejmują, a zwrócenie uwagi kończy sie stekiem niecenzurowanych słów.

    Na dodatek kierowcy lamią przepisy, bo wjezdzają od strony ul. Legionów , a tam widnieje znak : ZAKAZ SKRĘTU W PRAWO ! Szkoda, ze straz miejska lun policja nie stanie sobie tam od czasu do czasu

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here