Czterech kierowców na „podwójnym gazie”

0

Wczoraj funkcjonariusze udaremnili jazdę czterem kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, że wcześniej pili alkohol. Dwóch z nich kierowało pojazdem w stanie nietrzeźwości, a dwóch w stanie po użyciu alkoholu. 

fot. KPP Lubaczów

Policjanci ruchu drogowego lubaczowskiej jednostki wczoraj rano zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy jechali samochodem po użyciu alkoholu. Zarówno u kierowcy matiza – 45-letniego mieszkańca gminy Wielkie Oczy, jak i u kierowcy dostawczego fiata – 24-letniego mieszkańca Lubaczowa, badanie stanu trzeźwości wykazało poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy odpowiedzą za popełnione wykroczenie przed sądem.

Kolejnego kierowcę zatrzymał po godz. 18, w Płazowie dzielnicowy z Posterunku Policji w Narolu. Kierowca motoroweru, 38-letni mieszkaniec gminy Narol miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Za kierowanie oplem w stanie nietrzeźwości odpowie również 35-letni mieszkaniec Lubaczowa. Wczoraj około godz. 23 w Narolu, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 35-latka prawie 2 promile. Zarówno 38-latek, jak i 35-latek odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

Policjanci apelują aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu jeżeli wcześniej piło się alkohol. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy również do świadków, kiedy widzą osobę, która wcześniej spożywała alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę, aby zareagowali i wezwali Policję.

KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here