Chlewiska: 7-latek na rowerze potrącony przez motocyklistę

0

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Chlewiskach (gm. Narol). Według wstępnych ustaleń, jadący rowerem 7-latek wjechał pod nadjeżdżający motocykl. Chłopiec trafił do szpitala.

fot. Archiwum

W czwartek (03.08) około godz. 18, policjanci interweniowali w związku z potrąceniem chłopca w Chlewiskach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 7-latek jadąc rowerem poboczem drogi, nagle skręcił w lewo, wprost przed motocyklistę. Potrącony chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Jak ustalili policjanci w chwili zdarzenia małoletni był pod opieką matki. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni motocyklista był trzeźwy.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, by rozmawiali ze swoimi dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelujemy o większy nadzór nad pociechami. Pamiętajmy, że trwają wakacje, a w związku z tym obserwujemy zwiększoną liczbę rowerzystów na drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Zwracamy się także do kierowców, by przestrzegali przepisów ruchu drogowego i stosowali zasady ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here