Potrącenie rowerzysty przez ciężarówkę

0

W czwartek (29.06) lubaczowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym ranny został 56-letni rowerzysta. Kierujący samochodem ciężarowym marki volvo podczas wyprzedzania nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił jadącego jednośladem mężczyznę. Ranny rowerzysta został przetransportowany do szpitala w Lubaczowie. 

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 865, relacji Lipina-Wólka Zapałowska tuż po godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, kierujący samochodem ciężarowym marki volvo, podczas wyprzedzania rowerzysty  nie zachował szczególnej ostrożności i przodem samochodu uderzył w jadącego jednośladem, 56-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości uczestników wypadku wykazało, że zarówno rowerzysta, jak i kierowca volvo byli trzeźwi. Policjanci przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną, które pomogą ustalić przyczyny i okoliczności wypadku.

 

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here