„Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”, czyli Kulinarny Puchar Polski w Narolu

0

W Narolu będziemy jeść, pić i popuszczać pasa, bo rusza IV edycja Konkursu Kulinarnego „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”, który nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski. Zawodowi kucharze mają tylko chwilę na podjęcie decyzji o udziale w rywalizacji, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 10 czerwca.

Fot. elubaczow.com, arch.

Konkurs, jak co roku uświetni JARMARK GALICYJSKI – SMAKI ROZTOCZA. Rywalizacja ruszy 8 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu. Kucharze naprawdę będą się starać, bo jest o co walczyć – nagrodą główną jest nominacja do Kulinarnego Pucharu Polski 2017 i nadanie tytułu „Galicyjski Kucharz Roku 2017”. Jednak, by wygrać trzeba wykazać się znajomością w przygotowaniu dań kulinarnych w autorskiej aranżacji zgodnie z obowiązującymi światowymi trendami.

W konkursie weźmie udział maksymalnie dziewięć dwuosobowych zespołów kucharskich wyłonionych w drodze eliminacji z nadesłanych zgłoszeń z całej Polski. Do rywalizacji stanąć mogą wyłącznie profesjonaliści, którzy mają w dacie przystąpienia do KPP 2017 przerwę w pracy zawodowej nie dłuższą niż jeden rok.

Kucharze zmierzą się w dwóch etapach. W pierwszym będą musieli przejść kwalifikacje polegające na przygotowaniu i nadesłaniu receptur zgodnie z wymogami organizatorów. W drugiej części staną do Konkursu Kulinarnego, w którym przyrządzą danie główne składające się z pstrąga i oleju rzepakowego oraz deser z truskawek, sera wiejskiego typu ricotta i naturalnego miodu wielokwiatowego.

 

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here