Nielegalny hazard w Lubaczowie, w akcji KAS i policja

0

Pięć automatów do gier zabezpieczyli w trakcie wspólnych działań w miniony wtorek (18.04) funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno–Skarbowego (KAS) i podkarpackiej policji. Niezarejestrowane maszyny znajdowały się m.in. w Lubaczowie.

Fot. KAS.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno–Skarbowego wspólnie z policjantami kontrolowali lokale, w których miały znajdować się nielegalne automaty służące do zakazanych przepisami gier hazardowych. Akcję przeprowadzili we wtorek (18.04) na terenie Lubaczowa i Niska. W kontrolowanych punktach zabezpieczyli łącznie 5 automatów, z czego trzy w Lubaczowie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie. Określone zostały ograniczenia lokalizacyjne dla salonów gier (np. minimalna odległość od szkół czy kościołów) a także dopuszczalna ilość automatów dostępnych w salonie (3-50 szt.)

Zmiany regulujące rynek hazardowy zapewniają też ochronę osób, które z niego korzystają (automaty mają być odpowiednio zabezpieczone, monitorowane i podłączone do systemu rejestrującego i archiwizującego przebieg gry; ochronę graczowi zapewnią też mechanizmy kontroli swojej aktywności w salonie oraz mechanizmy uniemożliwiające grę po wyczerpaniu środków finansowych uczestnika gry).

Od 1 kwietnia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) przy wsparciu policjantów, prowadzą intensywne kontrole miejsc, w których zachodzi podejrzenie urządzania gier na automatach z naruszeniem przepisów oraz bezprawnego posiadania automatów. Na Podkarpaciu do tej pory skontrolowano blisko 700 takich lokalizacji i zatrzymano 9 automatów. Praktycznie wszystkie odwiedzone punkty były zlikwidowane, zamknięte lub automaty z tych miejsc zostały wycofane, co oznacza, że nielegalnie działające podmioty wycofują się z rynku.

elubaczow.com, KAS

reklama
Ten baner wyświetlono 2 186 497 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here