Gimnazjaliści rywalizowali w IV edycji Maratonu Matematycznego „MaGMa”

0

W środę (22.02) w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie gimnazjaliści z powiatu lubaczowskiego oraz tomaszowskiego rywalizowali w IV Maratonie Matematycznym MAGMA.

Fot. lubaczow.powiat.pl

Głównym celem Maratonu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz odkrywanie młodych talentów matematycznych. W Maratonie biorą udział zespoły czteroosobowe, składające się z uczniów klas II i III gimnazjum, wydelegowane przez szkołę. Podobnie jak w poprzednich edycjach Maratonu, uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w kilku matematycznych kategoriach. Mieli na to 5 godzin. Podczas krótkich przerw gimnazjaliści mieli też czas na rozmowy i skorzystanie z poczęstunku. Ich zakodowane prace oceniali nauczyciele matematyki z liceum i gimnazjów.

W tym roku do udziału w Maratonie zgłosiło się 16 drużyn ze szkół powiatu lubaczowskiego i tomaszowskiego. Najlepiej poszło uczniom Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Na drugim miejscu uplasowali się także przedstawiciele Tomaszowa Lubelskiego – uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich, a na trzecim uczniowie gimnazjum im. Bohaterów Września w Narolu. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, a zdobywcy pierwszego miejsca także Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego.

Oragnizatorem Maratonu było Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Iwona Buczko, lubaczow.powiat.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here