Powiat lubaczowski: Zmierz się z ortografią i zostań mistrzem

0

Chcesz zostać Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej? Zgłoś się do konkursu ortograficznego, który odbędzie się 21 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Fot. Archiwum

Jak zwykle konkurs ma charakter dyktanda. Z błędami ortograficznymi zmierzyć się mogą mieszkańcy powiatu lubaczowskiego. Rywalizacja przebiegać będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 25 lat oraz uczestnicy powyżej 25. roku życia, Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie specjalnie powołana komisja.

Jest spora szansa na wygraną, bo osoby, które w ciągu ostatnich 5 lat uzyskały tytuł Mistrza Ortografii nie mogą brać udziału w tegorocznej edycji. Warto więc przypomnieć sobie zasady pisowni. Spośród uczestników komisja wyłoni dwóch Mistrzów Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 (jednego z każdej grupy wiekowej) oraz przyzna im nagrodę pieniężną w wysokości po 300,00 zł. Również nagrodzone zostaną osoby, które zdobędą II i III miejsca. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest osobiste zgłoszenie uczestnictwa w Czytelni dla Dorosłych MBP lub pod numerem telefonu 16 632 93 50 do dnia 17 lutego 2017 r.

Organizatorem konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie i Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Konkurs Honorowym Patronatem objęli: Burmistrz Miasta Lubaczowa i Starosta Powiatu Lubaczowskiego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here