III liga siatkówki: Czarni wygrali z Adamówką po tie-breaku

· 18 grudnia 2016 o 12:24 · 4 komentarze · czas czytania: 1 minute

Trzecioligowi siatkarze SSPS BS Czarnych Oleszyce wygrali po tie-breaku ostatnie tegoroczne spotkanie. Czarni mecz z Adamówką rozpoczęli słabo, ale ostatecznie zainkasowali dwa punkty.

Czarni sobotnie (17.12) spotkanie z Adamówką rozpoczęli bardzo słabo i nie potrafili skończyć ataków nawet na pojedynczym bloku. Wykorzystali to goście, którzy wygrali inauguracyjną partię do 13. W drugim secie gospodarze się przebudzili, na początku grali punkt za punkt, a potem wypracowali sobie przewagę, która utrzymali do końca seta. W trzecim secie Czarni z kolei gonili wynik, a przy stanie 20:23 odnotowali dwa punktowe bloki i prawie zrównali się punktami z Spartakusem. Niestety później popełnili dwa błędy własne i seta przegrali. Zwycięstwo w czwartym secie miejscowi wywalczyli w samej końcówce – skutecznie zagrali m.in. Tomasz Sałek i Jarosław Wnęk. Tie-break to prawdziwa wymiana ciosów obu drużyn. W końcówce kibice przeżywali prawdziwy horror, a do zwycięstwa miejscowych poprowadził Tomasz Sałek, który najpierw wygrał akcję na siatce i zakończył spotkanie efektownym pojedynczym blokiem.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z MECZU.

SSPS BS Czarni Oleszyce – UMKS Spartakus Adamówka 3:2 (13:25, 25:22, 23:25, 26:24, 18:16)

SSPS Czarni: Mazur, Pytel, T.Salek D. Salek Juźko Wnęk, Pizun (L) oraz Gontarz, Harysymowicz, Czereba.

Siatkarze z Oleszyc mogą teraz nieco odpocząć, bo kolejne ligowe starcie dopiero po Nowym Roku, 7 stycznia Czarni zagrają z liderem w Błażowej.