I Mikołajkowy Turniej Scrabble o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego

0

Każdy, kto lubi rozwijać swój zasób słów i rywalizację może wziąć udział w I Mikołajkowym Turnieju Scrabble o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego. Gra ruszy 10 grudnia więc jest jeszcze trochę czasu, by zdecydować, jaką obrać strategię i wzbogacić swoje słownictwo.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Gra w Scrabble polega na układaniu na planszy powiązanych ze sobą słów, przy użyciu płytek z literami o różnej wartości – przypomina to budowanie krzyżówki. Niewątpliwie gra wzbudza zainteresowanie językiem oraz zasadami gramatyki. Ponadto uczy podejmowania strategicznych decyzji i radzenia sobie ze stresem, szczególnie w sytuacji, kiedy przeciwnik ma przewagę i należy jak najszybciej nadrobić stratę. Jednak, przede wszystkim Scrabble to świetna zabawa.

W I Mikołajkowym Turnieju Scrabble udział może wziąć każdy mieszkaniec powiatu lubaczowskiego (osoby niepełnoletnie powinny mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w grze). Wystarczy tylko do 3 grudnia zarejestrować się wysyłając e-mail na adres: scrabble.lubaczow@gmail.com podając swoje imię, nazwisko, wiek i numer telefonu. Rejestracji dokonać można także telefonicznie (697 723 085). Zachęcamy do jak najszybszego podjęcia decyzji, bo ilość miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Rywalizacja odbędzie się 10 grudnia o godz. 16:00 w kawiarni „Club Cafe” (ul. Marii Konopnickiej 3 w Lubaczowie). Turniej będzie rozgrywany w systemie par i składać się będzie z 4 etapów. W pierwszej rundzie gracze dysponować będą czasem 20 minut na wszystkie swoje ruchy w grze, a w drugiej i trzeciej – otrzymają po 15 minut. Nad prawidłowym przebiegiem czuwać będą sędziowie.

Gracze walczyć będą o nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 300 zł, laureat drugiego miejsca – 200 zł, a trzeciego – 100 zł. Dodatkową nagrodę dostanie uczestnik, który w turnieju ułoży najwyżej punktowane słowo.

Organizatorem I Mikołajkowego Turnieju Scrabble jest Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, a współorganizatorami: „4U” Centrum Języków Obcych i Zajęć Pozaszkolnych, Polska Federacja Scrabble, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. Szczegóły oraz Regulamin dostępne są na: Facebook/Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here