Dziennikarze z regionu „śladem unijnych inwestycji” po ziemi lubaczowskiej

0

Dziennikarze podkarpackich mediów jeździli po regionie, aby obejrzeć inwestycje zrealizowane z pomocą unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W naszym powicie pojawili się m.in. w Cieszanowie, Lubaczowie i Horyńcu-Zdroju.

Fot. Biuro prasowe UMWP, M. Mielniczuk.
Fot. Biuro prasowe UMWP, M. Mielniczuk.

Pierwszego dnia objazdu po regionie dziennikarze odwiedzili m.in. Jarosław, Przemyśl i Radawę. Drugiego dnia dziennikarze zobaczyli projekty zrealizowane w Cieszanowie, Lubaczowie i Horyńcu-Zdroju. W Cieszanowie udało się rozbudować Środowiskowy Dom Samopomocy. Powstał tam piękny przeszklony dziedziniec oraz kilka pracowni dla podopiecznych np. plastyczno-komputerowa, rękodzieła, krawiectwa. Dzięki tej inwestycji zwiększyła się znacznie powierzchnia obiektu, a także poprawiły się warunki pobytu. Władze Cieszanowa przystąpiły już do realizacji kolejnej inwestycji: Domu Dziennego Pobytu Seniorów. Unijne wsparcie na ten projekt pochodzi już z nowej perspektywy czyli z RPO na lata 2014-2020.

Dziennikarze odwiedzili także Muzeum Kresów w Lubaczowie, które z wykorzystaniem unijnych pieniędzy dołączyło do projektu „Wirtualne Muzea Podkarpacia”. Teraz najcenniejsze zbiory z lubaczowskiego muzeum można obejrzeć w internecie.

Ostatnią inwestycją, jaką zobaczyli dziennikarze, był przebudowany budynek uzdrowiska w Horyńcu-Zdroju. Tam unijne pieniądze pozwoliły na przeprowadzenie termomodernizacji obiektu oraz zagospodarowanie poddasza, gdzie powstały 23 pokoje dla kuracjuszy.

elubaczow.com, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here