Siatkarze z Lubaczowa i Oleszyc rozpoczęli nowy sezon

0

Czwartoligowi siatkarze AS Procadii Lubaczów i trzecioligowi zawodnicy SSPS Czarnych Oleszyce rozpoczęli rozgrywki sezonu 2016/2017. Oba zespoły podobnie wypadły na inaugurację ligi.

Jako pierwsi siatkarskie wzmagania nowego sezonu zainaugurowali zawodnicy AS Procadii Lubaczów, którzy rywalizację w II grupie czwartej ligi rozpoczęli w pierwszą niedzielę (02.10) października. Zespół, który w tym sezonie prowadzi nowy trener Piotr Salik, w pierwszej kolejce w hali Publicznego Gimnazjum Nr 2 podejmował MKS Wierzbna. Gospodarze dość pewnie w tym spotkaniu zainkasowali trzy punkty, a goście zdołali ugrać tylko jednego seta. Gorzej było w drugiej kolejce spotkań, kiedy to lubaczowianie wyjechali do Leżajska. Mecz był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to tamtejszy Feniks cieszył się z kompletu punktów. Drużynie AS Procadii do przywiezienia choćby punktu zabrakło naprawdę niewiele. W najbliższy weekend zespół Piotra Salika pauzuje, a kolejny mecz dopiero 23 października – do Lubaczowa przyjeżdża zespoł Sportur Team Gmina Łańcut.

AS Procadia Lubaczów – MKS Wierzbna 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:17)
LTS Feniks Leżajsk – AS Procadia Lubaczów 3:1 (21:25, 25:22, 25:20, 26:24)

——————-

Tydzień po inauguracyjnej kolejce czwartej ligi, na parkiet wyszły także zespoły trzecioligowe. Na tym szczeblu rozgrywek nasz powiat reprezentują siatkarze SSPS Czarnych Oleszyce, którzy w poprzednim sezonie byli czwartą drużyną ligi.

img_2161

W zespole, którym dowodzi Michał Gontarz, w letniej przerwie nie zaszło wiele zmian, a drużyna to nadal połączenie doświadczenia z młodością. Czarni rozgrywki zainaugurowali w sobotę (09.10), podejmując we własnej hali Anilanę Rakszawa. Całe spotkanie było dość wyrównane, ale w pierwszej jego części wynika zdecydowanie wskazywał na zwycięstwo gości. Miejscowi przebudzili się dopiero po drugim secie i ostatecznie wygrali po tie-breaku. Czarni, na prośbę zespołu z Adamówki, rozegrali we wtorek (11.10) także drugą kolejkę spotkań. Mecz ze Spartakusem całkowicie nie wyszedł zawodnikom z Oleszyc, którzy z Adamówki nie przywieźli choćby seta.

Kolejnym przeciwnikiem Czarnych w sobotę (22.10) będzie Klima Błażowa.

SSPS Czarni Oleszyce – TKF ITS Anilana Rakszawa 3:2 (19:25, 23:25, 27:25, 25:23, 16:14)
UMKS Spartakus Adamówka – SSPS Czarni Oleszyce 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.