Zamiast kwiatów – pomoc w leczeniu

8

Nauczyciele wychodzą z propozycją przekazania pieniędzy ze składek na kwiaty z okazji Dnia Nauczyciela na leczenie Emilki Jasic z Oleszyc.

Fot. Emilia Jasic.
Fot. Emilia Jasic.

O tym, że Emilka Jasic walczy ze złośliwym rakiem mózgu pisaliśmy niejednokrotnie zachęcając do wsparcia i relacjonując akcje charytatywne organizowane przez młodzież, stowarzyszenia i instytucje. Teraz z propozycją niesienia pomocy wyszli nauczyciele. Pomysł zrodzili się w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie, ale już do inicjatywy przyłączają się kolejne szkoły.

– Wychodzimy z propozycją, aby przeznaczyć składki na kwiaty dla nauczycieli z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej dla chorej Emilki z Oleszyc. Będzie nam miło, jeśli Rodzice zaakceptują ten pomysł i pomogą w jego realizacji – apelują pedagodzy.

Idea spotkała się z uznaniem. Rada Rodziców „dwójki” zaangażowała się w akcję zbierania środków finansowych na leczenie Emilki. Na swojej stronie, rodzice uczniów szkoły podstawowej umieścili komunikat – Drodzy Rodzice pamiętajcie o prośbie, zebrane środki można przekazać do Pana Tomasza Strycharza – opiekuna samorządu.

Emilkę można wesprzeć także poprzez:

www.rycerzeiksiezniczki.pl/Emilka.

www.gofundme.com/emilkafightcancer.

Allegro Charytatywni.

FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI
UL. ZAGÓJSKA 2/4 /85
04-101 Warszawa
PKO Bank Polski SA
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA EMILKI”
Do wpłat zagranicznych
Swift:BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
IBAN: PL90102010420000890203244142
tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA EMILKI”

? SMS o treści EMILKA na nr. 79567
za 9zł netto (11,07zł brutto w tym VAT)
? SMS o treści EMILKA na nr. 76567
za 6zł netto (7,38zł brutto)

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
PKO BP: 61 1020 5356 0000 1802 0173 6941
Koniecznie z dopiskiem „Dla Emilki Jasic”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

8 komentarze

 1. Wszystko jest ok i pięknie.W końcu wszystko dla chorego dziecka,ale wciąż pomagają rodzice i dzieci!!! Dobry gest nauczycieli byłby gdyby przeznaczali pieniążki z imprezy która odbywa się w elegancikach lokalach. Które są organizowane z okazji dnia nauczyciela.WIĘC WIELKIE BRAWA DLA RODZICÓW ?

 2. Czy nauczyciele nie są rodzicami? Czy nauczyciele nie angażują się w organizację imprez charytatywnych? Czy to, że raz w roku pójdą do lokalu znaczy, że nie pomagają? Zastanówmy się nad tym co mówimy! A w porządku jest gdy rodzic idzie kupić alkohol do sklepu, nowe buty czy bluzkę? Nie popadajmy w paranoję, ale jeśli chcemy innych rozliczać zacznijmy od siebie!!!
  Czy pomagają tylko Ci, którzy publicznie o tym mówią? Czy tylko Ci co przy fleszach kamer/aparatów wrzucają pieniądze do puszki? Skąd tyle nienawiści i złych słów? Gdzie zagubiła się idea pomocy? Czy wszyscy muszą się lansować? To przykre, że takie sytuacje zaczynają dzielić społeczeństwo. Nie o to w tym wszystkim chodziło. Szkoda. Podcinacie skrzydła innym.

  • To rodzice dają pieniądze do puszek w szkołach sklepach …wspierają ròżne akcje i są szczęśliwi że pomagają a szkoły się chwalą jak bardzo pomagają. Niestety ich pomoc ogranicza się do postawienia puszki i podliczeniu pieniędzy ofiarowanych przez rodziców i dzieci smutne

 3. Zgadzam się z Romkiem.
  Nauczyciele to nie jest wyjątkowa grupa. Tak samo jak lekarze, kosmetyczki, fryzjerzy, piekarze czy szewcy i oni dają tyle, ile chcą. A że szkoła jest dobrym miejscem do szerzenia idei wolontariatu, chęci pomocy, wychodzenia naprzeciw potrzebującym, to źle??? Ludzie, trochę empatii. A poza tym – spójrzcie i rozliczcie najpierw siebie, dopiero potem innych. I nie rozliczajcie pochopnie.

  A a propos szkół – SP Cieszanów też się dołącza – już po kiermaszu, bez kwiatków, z puszkami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here