Horyniec-Zdrój: Wspierając Emilkę Jasic z Oleszyc

0

23 kwietnia Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju przyłączyło się do akcji charytatywnej „Roztańczony Horyniec dla Emilki Jasic z Oleszyc”. W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju liczne grupy taneczne zaprezentowały swoje umiejętności i sprzedawano smakołyki. Odbyła się także zbiórka krwi.

Jak zwykle dawcy ze Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju nie zawiedli. Podczas ostatniej akcji poboru krwi dokonali 47 rejestracji, 42 donacje. Zespołowi z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa udało się w sumie zebrać prawie 19 l krwi!

W niedzielę brali także udział w charytatywnej akcji pomocy Emilce z Oleszyc. Na odwiedzających czekały pokazy tańców i śpiewów oraz smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dodatkowo SHDK „Ratownik” upichcił ciasta, pierogi ruskie i smażone, a wraz ze strażakami z OSP Horyniec Zdrój, grochówkę w kuchni polowej. Cały dochód z imprezy przekazano na leczenie Emilki. Zebrano ponad 6 tys. zł.

Kolejną akcję „Oddaj krew – to nie boli” Stowarzyszenie planuje przeprowadzić 2 lipca.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here