W Lubaczowie młodzież wspomaga samorząd

0

Władze Lubaczowa chcą znać opinię młodzieży na temat funkcjonowania miasta. Zainspirowały uczniów szkół ponadpodstawowych do stworzenia przy samorządzie 20-osobowej Młodzieżowej Rady Miasta i wsłuchują się w jej opinie – informuje Radio Rzeszów.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Po wyborach do tego gremium jego członków przeszkolono i dano im spore uprawnienia: opiniują decyzje związane z rozwojem miasta, mogą zgłaszać swoje projekty do budżetu obywatelskiego. W tym roku liczą na realizację projektu „Centrum Spotkań Młodzieży”, które miałoby powstać w kotłowni przy ul. Kopernika. Pomimo, że młodzi zgłaszają wiele różnych uwag do decyzji władz i samorządu, to ich głos jest brany pod uwagę.

Młodzież chciałby m.in. by przy lubaczowskim dworcu powstała nowa poczekalnia oraz by zagospodarować tzw. „stary park”, który ich zdaniem „jest zaniedbany, nie ma w nim oświetlenia, ani ławek, a co gorsze zamykany jest w godzinach popołudniowych”. W tej ostatniej sprawie, problem tkwi jednak w zarządcy, którym nie jest miasto Lubaczów, a samorząd powiatu lubaczowskiego. Dodatkowym kłopotem z udostępnieniem parku jest fakt, iż znajdują się tam m.in. cenne obiekty architektury drewnianej.

Młodzi lubaczowianie stawiają na aktywność i myślą już o kolejnych inicjatywach. Jedną z nich jest I Festiwal Sztuki Młodych w Lubaczowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę (15.10) w MDK w Lubaczowie.

elubaczow.com, radio.rzeszow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here