Jeździmy dla Domu Dziecka w Nowej Grobli w ramach akcji „Rower Pomaga”

0

Dzięki aktywności i zaangażowaniu lokalnej społeczności, w tym także uczestników II Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego, do podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli trafił nowy rower. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji ARKA pn. „Rower pomaga”. Co ważne, razem możemy „wykręcić” dla nich kolejny jednoślad.

Fot. lubaczow.powiat.pl
Fot. lubaczow.powiat.pl

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko? Dzięki inicjatywie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, możesz także przy tym uszczęśliwić podopiecznych z Domu Dziecka w Nowej Grobli. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji ARKA pn.”Rower pomaga”. Wystarczy, że na stronie projektu rowerpomaga.pl wpiszesz przejechane przez siebie kilometry i w ten sposób „dołożysz się” do jednośladu dla potrzebujących. Kilometry będą zbierane do 1 września.

Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności lokalnej i uczestnikom II Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego jeden z nowych rowerów trafił niedawno do podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli. Nagrodę na ręce wychowanka i dyrektor placówki przekazano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Co ważne, wspólnie możemy wykręcić kolejny jednoślad dla podopiecznych ośrodka, ponieważ jeden rower jest przekazywany co 20 tys. przejechanych kilometrów. Pamiętać trzeba, by przy wpisaniu przejechanych kilometrów uzupełnić dane o cel szczegółowy „Jeździmy dla Domu Dziecka w Nowej Grobli”. Kilometry zostaną dodane do specjalnego licznika wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie się przejedzie, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.

Akcja realizowana jest przez Fundację Ekologiczną ARKA. Pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku i okazała się sukcesem. Do projektu przyłączyło się ok. 3 000 osób, którzy wspólnie przejechali ponad 120 000 km, ograniczyli emisję CO2 o ponad 30 000 kg, a przede wszystkim rozdali 24 rowery.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here