Stary Dzików zdeklasował konkurentów w grantowym konkursie Tesco

3

Projekt budowy placu zabaw dla dzieci i kącika spotkań dla dorosłych przy ul. Leśnej w Starym Dzikowie przygotowany przez Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” zdeklasował pozostałych lokalnych rywali w konkursie grantowym Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

Fot. Tomasz Mielnik
Fot. Tomasz Mielnik

W ramach projektu Tesco „Decydujesz, pomagamy” do 7 czerwca, robiąc zakupy w placówkach w Lubaczowie i Jarosławiu można było oddawać swoje głosy na projekt „Tesco pomaga z Tesco fajna jest zabawa”, który zgłosiło Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” ze Starego Dzikowa. Inicjatywa mająca na celu wyrównać szanse rodzin mieszkających w Starym Dzikowie przewiduje wybudowanie placu zabaw dla dzieci oraz stworzenie kącika spotkań dla dorosłych na terenie dawnego PGR przy ul. Leśnej.

Okazało się, że spośród 1075 zgłoszeń, właśnie projekt ze Starego Dzikowa znalazł się w gronie 420 finalistów i dzięki zaangażowaniu mieszkańców i zdeklasowaniu lokalnych rywali otrzymał grant na jego realizację w wysokości 5 tys. zł. Symboliczny czek w środowe (22.06) popołudnie, z rąk kierownika sklepu Wiesława Malca i burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta, odebrała wiceprezes stowarzyszenia Marta Garbarz-Cierpisz.

Fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here