Kresowa Osada w Baszni Dolnej przeżywa prawdziwe oblężenie [ZDJĘCIA]

0

Maj i czerwiec to tradycyjnie miesiące, w których dzieci i młodzież wybierają się na szkolne wycieczki. Rekordowe pod tym względem są ostatnie tygodnie w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Obiekt każdego dnia odwiedza kilkaset osób.

Fot. Kresowa Osada
Fot. Kresowa Osada

Kresowa Osada w Baszni Dolnej do nowego sezonu turystycznego przygotowywała się od dawna. Już początkiem roku szkolnego przygotowano nową ofertę, którą rozesłano do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w regionie. Obok warsztatów kowalskich, garncarskich, malowania na szkle, stolarskich, pszczelarskich, kulinarnych i historycznych pojawiły się nowości, jak choćby warsztaty kaligraficzne. Pomyślano o również dodatkowych atrakcjach, którymi są drezyny kolejowe, quady i rekordowo duży park rozrywki z dmuchańcami i karuzelą. Przy współpracy z lokalną stadniną koni w Polance Horynieckiej, całorocznym lodowiskiem w Cieszanowie i Muzeum Kresów w Lubaczowie oferta stała się konkurencyjna w skali południowo-wschodniej Polski. Ośrodek mógł już także dodatkowo liczyć na bardzo pozytywne opinie grup i wycieczek, które odwiedziły go rok wcześniej (35 tys. osób z czego 10 tys. stanowiły szkolne grupy zorganizowane). To wszystko sprawiło, że w obecnym sezonie Kresową Osadę odwiedza kilkaset osób dziennie i już teraz wiadomo, że będzie on pod tym względem rekordowy.

W Baszni Dolnej cały czas pamiętają by naukę łączyć z zabawą. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że współcześnie do młodzieży nie docierają konwencjonalne metody edukacji. Bardzo ważne są dla niej odmienność, doświadczalność, a przede wszystkim działanie i własne zdanie. Dlatego ośrodek proponuje różnorodne zajęcia, a wśród nich m.in. „Wielokulturowe Kresy”, „U króla Jana”, „Krainę miodem płynącą”, „Kresowe Jadło”, „Piknik maluszka”, „Zieloną szkołę”, czy też „Kresy w siodle i na torach”.

Przypomnijmy, że Kresowa Osada w Baszni Dolnej znalazła się w trójce najlepszych produktów turystycznych 2015 roku wyróżnionych przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, wcześniej uznano ją Unijną Perłą Podkarpacia. Obiekt posiada certyfikaty Szlaku Podkarpackie Smaki, Szlaku Polskiej Gęsiny oraz Miejsca Przyjaznego Rowerzystom Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Więcej informacji o obiekcie i jego ofercie na stronie www.kresowaosada.pl.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here