Pszczelarze z regionu świętować będą w Cieszanowie

0

Bartnicy z regionu spotkają się w niedzielę (29.05) podczas XI Majówki Pszczelarskiej, która odbędzie się w Cieszanowie. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania dorobku jaki wypracowują pszczelarze.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Celem imprezy jest promocja pszczelarstwa i zwrócenie uwagi na działalność tej dziedziny gospodarki, która przynosi wiele korzyści dla rolnictwa i nie tylko, dlatego podczas uroczystości zaprezentowane zostaną produkty pszczelarskie: miód, mleczko pszczele, wosk, propolis, pyłek kwiatowy czy pierzga. Odbędzie się także kiermasz kulinarny i ogrodniczy, a swoje rękodziło zaprezentują twórcy ludowi. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników.

Święto pszczelarzy w Cieszanowie rozpocznie się Mszą Świętą w Amfiteatrze o godz. 09:00. Po niej w Publicznym Gimnazjum odbędzie się szkolenie pt. „Zagrożenia dla pszczoły miodnej i innych zapylaczy ze strony pasożytów i chorób pochodzenia wirusowego, grzybowego oraz ich wpływ na stan ekosystemu”. Około godz. 14:30 w Amfiteatrze nastąpią okolicznościowe wystąpienia, zostaną wręczone odznaczenia branżowe i dyplomy. Później rozpocznie się konkurs na najlepszy miód ziemi lubaczowskiej. Zwycięzców poznamy około godz. 18:00.

Do wspólnej zabawy zachęcać będą Kapela Pszczelarska z Lubaczowa, Zespół Wokalno-instrumentalny „Lubystok” z Ukrainy, Zespół Taneczny z Janowa, Kapela Ludowa z Biłgoraja, Zespół Śpiewaczy „Niespodzianki” z Cieszanowa. Uroczystości zakończą się zabawą taneczną.

Majówkę Pszczelarską swoim honorowym patronatem objął Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here