Boże Ciało w Lubaczowie. Sprawdź skąd ruszy procesja

0

Święto Bożego Ciała to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół Katolicki. W Lubaczowie procesja eucharystyczna ruszy z kościoła św. Stanisława BM do kościoła św. Karola Boromeusza.

Fot. konkatedra.zamojskolubaczowska.pl
Fot. konkatedra.zamojskolubaczowska.pl

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem, ma charakter radosny i dziękczynny za ustanowienie Najświętszego Sakramentu. W Polsce jest obchodzone w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Jego istotą jest związek Eucharystii z całym misterium zbawczym, bo Eucharystia zajmuje centralne miejsce.

W Lubaczowie uroczystości w konkatedrze zainauguruje o godz. 9.30 uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona przez księży z obydwu parafii. Następnie ruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Karola Boromeusza. Akompaniować będzie jej orkiestra dęta. Cztery ołtarze procesji znajdować się będą przy ul. Rynek, Miejskim Domu Kultury, Unii Lubelskiej i przed kościołem św. Karola Boromeusza, gdzie odbędzie się zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W Boże Ciało Msze Św. odprawione będą w konkatedrze o godz.: 6.30, 8.00, 9.30,13.00 i 18.00, natomiast w kościołach filialnych o godz. 16.00. Z kolei w kościele św. Karola Boromeusza sprawowane one będą w następującym porządku, o godz.: 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00.

– Zachęcamy do udekorowania flagami i emblematami religijnymi naszych okien w domach i balkonów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Zapraszamy dzieci do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. Próba sypania w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 – mówią organizatorzy.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here