„Leśny bieg do źródeł” w pełnej obsadzie

0

Sto biegaczek i biegaczy, czyli limit wyznaczony przez organizatora, stanie w sobotę na starcie „Leśnego biegu do źródeł”. Trasa o długości 16 km przebiega przez urokliwe tereny ziemi horynieckiej.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Biegacze poruszać się będą wśród wielu atrakcyjnych obiektów architektonicznych i przyrodniczych ziemi horynieckiej – obok Kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckich, kapliczki św. Jana Nepomucena, stanowiska dokumentacyjnego „Kamienie Kultu Słońca”, krzyża Wittmanna, rezerwatu przyrody „Sołokija”. Wydarzenie ma głównie na celu popularyzację biegania, jako formy aktywnego spędzania czasu, promocję lasów jako środowiska sprzyjającego aktywności ruchowej i propagowanie Roztocza Południowego. Organizatorzy na wydarzenie zapraszają nie tylko biegaczy, ale także całe rodziny.

Zawody rozpoczną się w sobotę (09.04) o godz. 11:00 przy Kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckiech. Sportowcy rywalizować będą w dwóch kategoriach: mężczyźni i kobiety.

Organizatorami „Leśnego biegu do źródeł” są Nadleśnictwo Lubaczów, Stowarzyszenie „Rozwoju Nowin Horynieckich” i Parafia Rzymsko-Katolicką w Horyńcu-Zdroju. Patronat honorowy nad biegiem objęli JE Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here