II Roztoczański Rajd Rowerowy szlakiem Green –Velo po Roztoczu lubaczowskim

16

Mimo, że jeszcze około trzy miesiące zostały do startu, to organizatorzy już zachęcają do wzięcia udziału w drugiej edycji Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego szlakiem Green Velo po „Roztoczu lubaczowskim”, który odbędzie się 28 maja.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Pierwsza edycja rajdu rowerowego cieszyła się sporym powodzeniem. Rowerzyści wówczas wyruszyli z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej, by zwiedzić najpiękniejsze zakątki Roztocza. Tym razem kolarze wyruszą z Lubaczowa w kierunku Horyńca-Zdroju mijając po drodze wiele atrakcyjnych zabytków. Długość trasy rajdu wynosić będzie 58 km.

Już ruszyła strona internetowa wydarzenia, a wraz z nią zapisy. Zgłoszenia udziału można przesyłać na adres:rajd@powiatlubaczowski.pl do 13 maja. Wpisanie na listę uczestników nastąpi z chwilą uiszczenia opłaty wpisowej w wysokości 40 zł. Dodajmy, że organizatorzy zapewnią serwis rowerowy oraz transport rowerów z Horyńca-Zdroju do Lubaczowa. Będzie również możliwość wypożyczenia roweru na jeden dzień (25 zł). Dodatkowym atutem jest fakt, że dla uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Szczegółowe informacje zamieszczone są w regulaminie Rajdu i na stronie: rajd.powiatlubaczowski.pl.

plakatIIrajd

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

16 komentarze

  1. A co to, jakaś nowa jednostka podziału fizycznogeograficznego Polski???? Nie ma czegoś takiego jak Roztocze Lubaczowskie… Trasa wiedzie przez CZĘŚĆ Roztocza Południowego (Wschodniego). Brawo WY (w sensie organizatorzy) !!

  2. Patrząc na fizycznogeograficzny podział Polski (ustalony przez prof. Jerzego Kondrackiego. Prace rozpoczęto w 1955, zaś w 1964 roku w Londynie na Międzynarodowym Kongresie Geograficznym została przyjęta), Roztocze dzielimy na trzy części – R. Zachodnie, Środkowe i Wschodnie. Geografowie lubelscy wprowadzili nazewnictwo Roztocze Południowe. Jeżeli popatrzymy na dostępne nam encyklopedie – poczynając od najmniejszej encyklopedii PWN, poprzez 4-6-8-12 – sto tomowe, czy w 36 – ścio tomowej Britannice, czy inne publikacje geograficzne znajdziemy hasło „Roztocze Wschodnie”. Hasła „Roztocze Południowe” brak.
    Klasycznym podręcznikiem każdego geografa jest „Geografia Fizyczna Polski” autorstwa ww wspomnianego profesora, gdzie znajdziemy dokładny opis krain geograficznych naszego kraju jak i mapy obrazujące ich granice. Jak popatrzymy na Roztocze Wschodnie, to ani Lubaczów, ani Horyniec Zdrój nie znajduje się na Roztoczu Wschodnim…

  3. Roztocze na terenie powiatu lubaczowskiego jest w Gminie Narol i cześć gminy Horyniec. Jakim prawem autor przywlaszcza sobie nazewnictwo?
    W myśl zasady jak nie wiadomo o co chodzi. .. czyżby jakieś specjalne środki były na promocję roztocza?

  4. (droga redakcjo) usuwając komentarze tylko tracicie czytelników nie wiem czy zdołaliście zauważyć że działacie na bardzo małym rynku i przez wasze dziwne żenujące i smieszne usuwanie komentarzy tylko tracicie .Nawet wasza słuszna linia was nie obroni patrz gazeta wyborcza droga redakcjo mamy już 2016 rok tak 2016 czas sie rozwijać

  5. Wrócę do tematu nazewnictwa. To po prostu jest tak, że w urzedzie marszalkowskim wymyslili ze tak teraz ma byc. Ten prikaz poszedl w dół i teraz wladze lokalne lubaczowskie beda przekonywac wszystkich ze Roztocze Lubaczowskie istnieje i beda uzywac tej nazwy bo tak im kazano. Co do Wschodniego to nie do konca jest prawda co ktos napisal o Kondrackim, bo on to ujal tak, ze „Wschodnie, ale właściwie powinno nazywać się Południowe lub Poludniowo-wschodnie”. Ludzie – przepisujecie jeden od drugiego o Kondrackim nawet nie czytajac źródła

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here