Chcesz przeżyć przygodę? W Kresowej Osadzie to coraz łatwiejsze

12

Już teraz warto pomyśleć o zaplanowaniu wiosennej lub letniej wycieczki szkolnej. Wiele ośrodków właśnie rozpoczęło przyjmowanie rezerwacji. Wyjątkowo do nowego sezonu turystycznego przygotowuje się Kresowa Osada w Baszni Dolnej.

Fot. Kresowa Osada stara się połączyć naukę z zabawą, stąd szeroka oferta warsztatów.
Fot. Kresowa Osada stara się połączyć naukę z zabawą, stąd m.in. szeroka oferta warsztatów.

Na stronie internetowej obiektu niedawno pojawił się nowy folder promujący wszystkie atrakcje ośrodka. Oferta jest jeszcze bardziej interesująca niż rok temu. Obok warsztatów kaligraficznych, makramowych, kowalskich, garncarskich, malowania na szkle, stolarskich, pszczelarskich, historycznych pojawią się drezyny kolejowe, quady oraz wiele zajęć i warsztatów kulinarnych. Przy współpracy z lokalną stadniną koni, całorocznym lodowiskiem i Muzeum Kresów oraz rozbudowywanym ciągle parkiem rozrywki oferta staje się konkurencyjna w skali południowo-wschodniej Polski.

Przez cały miniony sezon (drugi rok działalności) Kresową Osadę odwiedziło ponad 35 tys. osób z czego 10 tys. stanowiły szkolne grupy zorganizowane. Mimo to zarządzający obiektem nie spoczęli na laurach i przygotowali nową ofertę. Została ona przygotowana w taki sposób, by łączyła naukę z zabawą. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że współcześnie do młodzieży nie docierają konwencjonalne metody edukacji. Bardzo ważne są dla niej odmienność, doświadczalność, a przede wszystkim działanie i własne zdanie. Z tego względu ośrodek proponuje różnorodne zajęcia i warsztaty.

W ofercie znaleźć można „Wielokulturowe Kresy”, „U króla Jana”, „Krainę miodem płynącą”, „Kresowe Jadło”, „Promocyjny pakiet edukacyjny”, „Festyn edukacyjny”, „Piknik z przygodą”, „Wizytę na kresach”, „Piknik maluszka”, „Zieloną szkołę”, „Kresy w siodle i na torach” oraz warsztaty rękodzielnicze.

Przypomnijmy, że Kresowa Osada w Baszni Dolnej znalazła się w trójce najlepszych produktów turystycznych 2015 roku wyróżnionych przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, znalazła się też na szlaku rowerowym Green Velo (jako miejsce przyjazne rowerzystom), szlaku Polskiej Gęsiny i Kulinarnym Szlaku „Podkarpackie Smaki”.

 W lutym i marcu ofertę Kresowej Osady będzie można spotkać na Targach Turystycznych w Poznaniu, Wrocławiu i Berlinie, zaś każda szkoła na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie otrzymała już listownie folder ze szczegółową ofertą.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

12 komentarze

 1. Gmina wydała (z pieniędzy mieszkańców) ponad MILION ZŁOTYCH !!!
  Następnie gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę całego wybudowanego ośrodka.
  http://tiny.pl/g7c6m – punkt 16.
  Cena wywoławcza 616.27 zł miesięcznie. Zgłosił się tylko jeden przedsiębiorca dlatego zakładam, że cena nie wzrosła. Nie doszukałam się wyniku tego przetargu na stronie gminy.

 2. Gdyby ktoś z Państwa nie był zorientowany to w takiej cenie w Lubaczowie ciężko wynająć nawet najmniejszy lokal. Chociażby z tego powodu widać, że inwestycja była nieprzemyślana.
  Lekką ręką wydano MILION złotych, na który złożyli się wszyscy ciężko pracujący mieszkańcy naszej gminy.
  Mamy w okolicy kilka „domów weselnych” które płacą tutaj podatki i między innymi z ich pieniędzy gmina wybudowała im konkurencję.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here