Znasz zasady pisowni? Stań do walki o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2016

4

Już dziś warto przypomnieć sobie zasady poprawnej pisowni. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbędzie się kolejna edycja konkursu ortograficznego. Tym razem obok nagród rzeczowych, pojawią się nagrody pieniężne.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Tak jak w ubiegłym roku, tegoroczna edycja podzielona zostanie na dwie kategorie – dzieci i młodzież do lat 25 oraz uczestnicy w wieku ponad 25 lat. Nowością jest pojawienie się obok nagród rzeczowych także pieniężnych. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają po 500 zł oraz tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2016. Po raz pierwszy w regulaminie pojawił się również zapis, że osoby, które na przestrzeni ostatnich pięciu lat uzyskały tytuł Mistrza Ortografii nie mogą brać udziału w tegorocznej edycji.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa osobiście w Czytelni dla Dorosłych MBP bądź pod numerem telefonu 16 632 93 50 do 26 lutego. Dyktando odbędzie się 1 marca 2016 r. o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych MBP w Lubaczowie.

Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie i Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Patronat honorowy nad konkursem objęli Burmistrz Miasta Lubaczowa i Starosta Powiatu Lubaczowskiego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

  1. Śmiech na sali jak przeczytałem (szkoda ze cały artykuł jest płatny) może redakcja coś wie więcej na ten temathttps://www.zycie.pl/informacje/artykul/6938,budowa-basenu-remont-ulic-czyli-najwazniejsze-inwestycje-w-miescie. Nasi włodarze dalej zaczęli mówić o budowie basenu dla nad brawo ale nie wiem czy się śmiać czy płakać że dalej obiecują i nic nie wyjdzie im z tego. BRAWO . Może redakcja by nam napisała bezpłatnie artykuł na ten temat bo z innych stron trzeba się dowiadywać a chyba tutaj powinny być takie info

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here