Siatkówka: Czarni ograli wicelidera, porażka AS Procadii po tie-breaku

0

Trzecioligowi siatkarze SSPS Czarnych Oleszyce pokonali we własnej hali wicelidera rozgrywek z Rzeszowa. Zespół APPGO II LO zdołał ugrać w sobotę tylko seta. Wyższość innej drużyny z Rzeszowa musiał uznać z kolei czwartoligowy zespół AS Procadii Lubaczów. W niedzielę w hali Publicznego Gimnazjum Nr 2 było sporo emocji i aż pięć setów. Z ostatecznego zwycięstwa cieszyli się jednak przyjezdni.

Sobotnie (30.01) spotkanie w Oleszycach było bardzo wyrównane. Nieco lepiej rozpoczęli je miejscowi, którzy pierwszego seta wygrali z kilkupunktową przewagą. Niestety w drugim secie zaczęli popełniać za dużo błędów, co doskonale wykorzystali goscie. Mając przewagę, zawodnicy z Rzeszowa coraz śmielej poczynali sobie na zagrywce, która sprawiała wiele kłopotów gospodarzom. Słabe przyjęcie przekładało się na brak skuteczności w ataku i w efekcie drugi set pewnie wygrali rzeszowianie. Kluczowa w tym spotkaniu okazała się trzecia partia, w końcówce ktorej Czarni pokazali swój waleczny charakter. Kilka wygranych długich wymian dodało im skrzydeł, które poniosły ich do zwycięstwa także w kolejnym secie.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – APPGO II LO Rzeszów 3:1 (25:22, 15:25, 25:23, 25:23)

Czarni: Gontarz, Mazur, Wnęk, Sałek, Juźko, Nieckarz i Czereba oraz Pytel, Harasymowicz.