Siatkówka: Porażka Czarnych Oleszyce, ważna wygrana AS Procadii Lubaczów

2

Komplet punktów wywieźli z Oleszyc trzecioligowi siatkarze SST Lubcza Racławówka. Choć sobotni (05.12) mecz był wyrównany, to Czarni musieli uznać jednak wyższość przyjezdnych. Dużo lepiej zaprezentowali się natomiast w rozgrywkach czwartej ligi zawodnicy AS Procadii Lubaczów, którzy w Wierzbnej wygrali w niedzielę 3:0.

Sobotni mecz w Oleszycach bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W pierwszym secie, to właśnie Czarni dominowali na parkiecie i pewnie ograli rywala z Lubczy. Później gra miejscowych nieco stanęła, a dużo pewniej i skuteczniej grali przyjezdni. W poszczególnych setach nie brakowało efektownych wymian i sporych emocji, a w kilku momentach między zawodnikami mocno iskrzyło. Gdy w czwartym secie gra się wyrównała i wydawało się, że kibice zobaczą tie-breaka, goście w końcówce uciekli Czarnym, zakończyli spotkanie i wywieźli z Oleszyc komplet punktów. – To było najciężej wywalczone zwycięstwo ze wszystkich w tym sezonie – podsumowali na swojej stronie siatkarze z Lubczy.

Mecz 9. kolejki był ostatnim w ramach pierwszej rundy rozgrywek. W najbliższą sobotę (12.12), na rozpoczęcie rundy rewanżowej, Czarni podejmą we własnej hali zespół Anilany Rakszawa.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – SST Lubcza Racławówka 1:3 (25:20, 19:25, 18:25, 22:25)

———————————-

Dużo lepiej w rozgrywkach czwartej ligi zaprezentowali się siatkarze AS Procadii Lubaczów, którzy w Wierzbnej wygrali bardzo ważny mecz i to bez straty seta.

Pojedynek dostarczył zawodnikom obu ekip sporo emocji. Najwięcej było ich w trzecim secie, w którym gospodarze prowadzili już 24:20 i mieli w górze kilka piłek setowych. Wtedy to lubaczowska drużyna zagrała bezbłędnie zdobywając, przy zagrywce Tomasza Kozłowskiego, pięć punktów z rzędu, ostatecznie wygrywając seta i całe spotkanie. Był to udany rewanż lubaczowian za porażkę w pierwszej rundzie we własnej hali.

MKS Wierzbna – AS Procadia Lubaczów 0:3 (23:25, 13:25, 25:27)