Siatkówka: Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwa Czarnych i AS Procadii

0

To był udany weekend dla siatkarzy z powiatu lubaczowskiego. Drużyny SSPS Czarnych Oleszyce i AS Procadii Lubaczów przywiozły komplet punktów z wyjazdowych starć w Radymnie i Dukli.

Trzecioligowy zespół siatkarzy SSPS Czarnych Oleszyce zrehabilitował się po ostatniej wyjazdowej porażce w Rzeszowie. Tym razem z Radymna zespół Michała Gontarza przywiózł komplet punktów ogrywając tamtejszy TKS Żagiel w czterech setach. Po dwóch wyjazdowych spotkaniach siatkarzy z Oleszyc czeka teraz gościnny występ w Starym Dzikowie. Ze względu na niedostępność hali w Oleszycach, Czarni zagrają w sobotę o godz. 15:00 mecz z UMKS Spartakus Adamówka w hali Zespołu Szkół w Starym Dzikowie.

TKS ŻAGIEL Radymno – SSPS PBS Czarni Oleszyce 1:3 (20:25, 25:21, 24:26, 20:25)

———————–

Bardzo cenne zwycięstwo zanotowali także siatkarze AS Procadii Lubaczów. W ramach 6. kolejki spotkań czwartej ligi lubaczowianie wygrali 3:1 z SKS MOSiR Dukla i tym samym znacząco poprawili swoją pozycję w tabeli.

W Dukli siatkarze z Lubaczowa ulegli gospodarzom tylko w pierwszym secie – przegrywając 26:24, w drugim zespół prowadzony przez Tomasza Kidę po równym secie zdołał doprowadzić do wyniku 1:1, wygrywając set 23:25. Trzeci set to całkowita dominacja gości z Lubaczowa, wynik 7:25 zaskoczył kibiców w Dukli. Czwarty set, w którym SKS próbował nawiązać kontakt z dobrze dysponowanymi siatkarzami z Lubaczowa zakończył się porażką lidera 17:25. Wyjazdowe zwycięstwo nad liderem nie tylko umocniło ekipę z Lubaczowa w tabeli, ale z pewnością dodało sporej wiary i energii zawodnikom na kolejne mecze.

SKS MOSiR Dukla – AS Procadia Lubaczów 1:3 (26:24, 23:25, 7:25, 17:25)