Bank Spółdzielczy w Lubaczowie rozpoczął budowę nowej siedziby

2

Bank Spółdzielczy w Lubaczowie rozpoczyna budowę nowej siedziby przy miejskim Rynku. To największa inwestycja w ponad 100-letniej historii tej instytucji.

Bank Spółdzielczy w Lubaczowie rozpoczął budoweę nowej siedzibyPBS Lubaczów ruszył z budową nowej siedziby w Lubaczowie. Zobaczcie jak ma wyglądać!
Więcej informacji na naszym portalu: http://bit.ly/1N5MGnN

Posted by Redakcja Elubaczow on 13 sierpnia 2015

 

Na decyzję o budowie nowej siedziby wpłynęło wiele czynników, najważniejsze to: zły stan techniczny budynku, nieprzystosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych, zbyt mała powierzchnia dostępna dla klientów i zupełny brak powierzchni biurowej. Władze banku początkowo planowały przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku, jednak po wielu dyskusjach, konsultacjach i analizach stwierdzono, że tak pod względem ekonomicznym jak i praktycznym, lepszym rozwiązaniem będzie budowa nowej siedziby od podstaw. Takiej decyzji sprzyjało również nabycie sąsiedniej działki, które znakomicie poprawiło możliwości projektowania.

Zwieńczeniem kilkuletnich prac było wyłonienie w drodze postępowania przetargowego Biura Architekto-nicznego MWM sp. z o.o. z Rzeszowa, jako wykonawcy dokumentacji projektowo-technicznej budynku. Pracownia ta, to jedno z największych, najbardziej znanych i doświadczonych biur projektowych w naszym województwie, które zaprojektowało m.in. Galerię i Hotel Rzeszów, Hotel Arłamów, Centrum Handlowe IKEA w Lublinie, czy Galerię Sanowa w Przemyślu. Nowy budynek będzie miał cztery kondygnacje: podziemną, w której będzie się znajdować zaplecze organizacyjno-techniczne, parter przeznaczony dla komfortowej i nowoczesnej obsługi klientów oraz dwie kondygnacje przeznaczone na pomieszczenia administracyjne oraz salę szkoleniowo-konferencyjną.

LB_2014-12-08_CAM 15_2
Wizualizacja nowej siedziby Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

– Nowoczesna bryła budynku zostanie wykończona trwałymi, wysokiej jakości materiałami, a większość nieprzeszklonej powierzchni pokryje kamień. Wspomniana nowoczesność, która w naszym oraz Architektów zamyśle, ma być inspiracją i wyznaczać nowy kierunek przyszłej przebudowie tej pierzei Rynku, spotkała się z bardzo pozytywną opinią Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu – czytamy w Magazynie Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Pracownicy Oddziału Lubaczów pracujący dotychczas w budynku przy ul. Rynek 28, zostali przeniesieni do nowej lokalizacji, która znajduje się pod adresem os. Unii Lubelskiej 3c (obok banku PKO BP S.A.).

– Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, które budowa spowoduje tak dla naszych klientów, jak i mieszkańców oraz użytkowników sąsiednich budynków. Dlatego też, wszystkich korzystających z instytucji zlokalizowanych wokół naszej budowy pragniemy zapewnić, że dołożymy wspólnie z wykonawcą wszelkich starań, żeby zminimalizować uciążliwość inwestycji na otoczenie – mówi Paweł Kapel, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie,

Prace, które mają zakończyć się w 2017 roku, realizuje firma REMBUD sp. z o.o. ze Strzyżowa.

Wizualizacja nowej siedziby Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.
Wizualizacja nowej siedziby Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

elubaczow.com, bslubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here