Weselny spacer po zielonej granicy – interweniowała straż graniczna

1

Niecodzienny pomysł na uatrakcyjnienie przyjęcia mieli uczestniczy wesela, które odbywało się w niedzielę w jednej ze wsi w powiecie lubaczowskim. Ich wycieczka na „zieloną granicę” skończyła się interwencją straży granicznej.

fot. BOSG
fot. BOSG

Część gości weselnych, zamiast spędzać czas w towarzystwie młodej pary, postanowiło w niedzielę (14.06) udać się na spacer na granicę. Małżeństwo z województwa śląskiego zapragnęło dodatkowo sfotografować się przy ukraińskim słupie granicznym więc zdecydowali się nielegalnie przejść na stronę ukraińską. Dla pozostałych osób – kobiety i mężczyzny z województwa dolnośląskiego, już wystarczającą atrakcją było wejście na pas drogi granicznej. Co ciekawe, w tej wyciecze towarzyszył im jeszcze 43–letni obywatel Wielkiej Brytanii.

Ślady przekroczenia i wejścia na pas drogi granicznej zauważyli szybko funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej, którzy dotarli do spacerowiczów. W drodze wyjątku, zamiast tradycyjnego mandatu otrzymali od strażników granicznych jedynie pouczenie.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przypomina, że niezastosowanie się do zakazu przekroczenia granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa. Grozi za to kara grzywny do 500 złotych – art. 49a § 1 i 2 oraz art. 54 kodeksu wykroczeń.

elubaczow.com, mj, BOSG

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here