Fot. BiOSG

28-letni obywatel Turcji próbował nielegalnie przekroczyć polsko-ukraińską granicę w okolicach Horyńca-Zdroju. Mężczyzna wcześniej był deportowany z Niemiec i miał zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (04.12) w okolicach miejscowości Prusie w gminie Horyniec-Zdrój. Funkcjonariusze w oparciu o systemy wykorzystywane do ochrony granicy państwowej zauważyli osobę poruszającą się wzdłuż torów przy granicy polsko-ukraińskiej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol SG z placówki w Horyńcu-Zdroju, który skontrolował 28-letniego obywatela Turcji. Mundurowi ustalili, że obcokrajowiec miał zakaz wjazdu do państw Schengen i był wcześniej deportowany z Niemiec. Nie posiadał również dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.

Jak się okazało, pod koniec listopada próbował on już wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce. Wówczas znalazł ukraińskiego kierowcę, który za kwotę blisko 500 dolarów miał pomóc mu w podróży z Odessy do Niemiec. Nie udało się, więc nieugięcie poszukiwał innych rozwiązań, by ostatecznie dotrzeć do Niemiec. Tym razem także się nie udało i w ramach readmisji uproszczonej obcokrajowiec został przekazany na Ukrainę. 

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here